Запитання до юриста: ДПІ прийшла висновку про нікчемність договору підряду.


За рішенням ДПІ було знято із затрат та зменшено суму податкового кредиту по договору підряду, за яким наше підприємство виступало замовником. В акті перевірки зазначено, що договір підряду є нікчемним та мав на меті ухилитись від оподаткування, оскільки згідно з «отриманими ДПІ даними» в підрядної організації немає на балансі техніки та відсутні персонал для проведення будівельних робіт. Які контраргументи використовувати для оскарження такого рішення?
Відповідь юриста:


Відповідно до ч. 1 ст. 837 Цивільного кодексу України За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 875 Цивільного кодексу України За договором будівельного підряду підрядник зобов'язується збудувати і здати у встановлений строк об'єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов'язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов'язок не покладається на підрядника, прийняти об'єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх. До договору будівельного підряду застосовуються положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.

Статтею 838 ЦКУ передбачено, що Підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи. У цьому разі підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником - як замовник.

Тобто, відповідно до вищезазначених норм та суті питання, Підрядник фактично може виступати посередником між Замовником та особою, яка фізично виконає роботу, шляхом залучення такої особи як субпідрядника.

В даному випадку відсутні будь-які законодавчо визначені обмеження, які б забороняли укладати підрядний договір з організацією, яка не має власних ресурсів для виконання визначених робіт.
 

Запитання до юриста:

Телефонуйте за номером: +38 044 362-29-14 запитати юриста